Накит И Аксесоари Во Форма На Храна

Норито Хатанака е краторот на овие гривни, обетки, ланчиња и друг накит, направен од ”лажна” храна.

Дечкото со неверојатната брада повторно во акција

 Има прекар  Mr. Incredibeard и прави чуда со неговата епска барада. 

Алкохолот е пестицид

Алкохолот е пестицид, за уништување на пеперутките во стомак

10 искрени и среќни работи во животот кои не можат да се купат со пари

Парите го вртат светот. Но токму оние нешта што не можат да се купат со пари му даваат вредност на светот и на животот кој го имаме. Постои огромна разлика помеѓу вредноста и паричната вредност. За жал, многу луѓе ги поистоветуваат овие поими и го поминуваат целиот свој живот...

ЖАНЕТА ГЕЛЕВСКА ВЕЉАНОСКА

 Жанета Гелевска Жани – ликовен уметник  Со мојов вечен статус на слободен уметник. првото утринско кафе се случува да го испијам во 4 ч. наутро, некогаш 8часот , ретко покасно, само во случај ако сум заглавена во моето студиодолги ноќни часови, па ми треба добро враќање во...

Ај на кафе

Ај на кафе. Каде? На скајп. Може.

Издржливи сме ко бубашваби

Деновиве, во главниот град на БЈРМ престојува една дама, пријателка, која пред некои 6 години имаше доволно храброст и визија да кидне од жабокречинава. Работи и живее у Лондон, има семејство, живее онака кул, си работи, се труди, гризе, ама живее. Кога викам живее, значи д...

ПОГОЛЕМ МАЈМУН ОД МАЈМУН

                  “Мајмун ради, што мајмун види” Post by Sai Satish.

Не Сака Да Биде Осамен, Исто Како Пингвинот Монти

Не сака да биде сам! Во реалниот живот Монти наоѓа сродна душа како на фотографииве напраени во еден здив прикажувајќи го пингвинот како очајнички ја бара својата љубов. Фотографот Адам Гибс, од Канада, рече дека  додворувањето беше “навистина с...

Зимска Колиба Од Соништата “Ormello” – Кушевел, Франција

Зимската убавица во еден од најлуксузните европски скијачки центри – колибата “Ormello” во францускиот Courchevel За да ја поминеш зимата фино, најубаво е да и побегнеш.  Ете баш такво место за праење бегство е ова што го пронајдовме во Франција, да се разбереме, ко...