ЕДНОШАЛТЕРСКА ЛЕБАРКА

„Извини тука работиш?“ - прашувам една чудна креатура што се мува позади шалтер „А не, не работам, јас сум само обична лебарка и онака си шетам по шалтериве“ „Не ме зезај, многу си голема за лебарка?!“ „А тоа..теткиве еден куп храна оставаат и затоа сум толкава, многу јадам“ „ако...

Љубоф ли е ова или панаѓур?

…мила моја, сакаш ли?.. Дали сакаш заедно да ги плаќаме високите сметки за струја, заедно да ја пцуеме топлификац… Posted by Ристенка Најдова Крстева on Wednesday, October 1,...

Јас, Ти, Тој, Ние, Вие и Тие

Јас од SK Ти од ВТ Тој од KU Ние од PP Вие од OH Тие од TE Сите од FYROM!

Колку зборови знаеш на „Х“?

„Колку зборови знаеш на „Х“?, јас во основно освоив прво место за тоа“ – ме прашува новиов другар „па неколку.. хипофиза, хипотеза, хипокризија“ – си признавам „Добро бе, не знаеш некој нормален збор?“ „Како нормален?“ „Па како хохштаплер, хеланки, хебла, хилта, хлеб..“ „Леб ...

Обожавам зборлести луѓе

„Еј како си?“ -ме праша еден познат на улица „таман…а ти?“ „а бе знаеш како е, на работа бла-бла-бла…..“ После 45 минути монолог ми продолжува со дечкото на ќерка му, па после пола саат менува тема па збори за гео-политичката состојба во светот. Тргнав да си одам „а бе каде? само...

Е, Ова Се Вика Парада…

 Парада на Гордоста  Detect language Afrikaans Albanian Arabic Armenian Azerbaijani Basque Bengali Belarusian Bulgarian Catalan Chinese (Simp) Chinese (Trad) Croatian Czech Danish Dutch English Esperanto Estonian Filipino Finnish French Galician Georgian German Greek Gujarati...

Па и да ме убие нема да и’ се наљутам

Сакам да соберам некоја пијана од клуб, ама одземено пијана да не знае главата кај и’ е Кога ќе дојдеме кај мене ќе повраќа и одма ќе заспие. Е тогаш ќе ја соблечам (не, нема ни да ја пипнам) и по цел стан ќе наместам слики од од ОВОЈ пар . Баш ме интересира што фаца ќе напра...

Вино Најмногу Ојт Со Свинско Или Телешко?

Вино најмногу ојт со жена…нит со свинско, нит со телешко.

Фино Ли Си Пројдовте На “Afterwork Party”?

                         љубам afterwork party