БАБО, БАБООО, АЈ ДА ЈА УБИЕМЕ МИЛКА

Имав еден неуспешен обид да живеам здраво, оној кога со цел памет се запишав на јога и заврши катастрофално Сега ќе се префрлам на здрава, храна..домашна, селска Отидов кај баба ми на село и влегов право во гаражата кај што е паркирана кравата „Здраво Милка како си?“-ја прашув...

Анџелина Џоли и Бред Пит на “BAFTA”

  Сите очи беа вперени кон Анџелина Џоли и Бред Пит кога се појавија во исти смокинг-свечени одела на црвениот тепих na Кралската опера во Лондон на доделувањето на наградите “BAFTA” 2014. Анџелина се одлучи да носи ваков “outfit” во стилот на Ив Се...

Ресторан Гурмет

Пријатно место со топла атмосфера и одлична храна. Гостопримливите сопственици и добрата услуга ја дополнуваат и прават комплетна приказната на Вашето гастрон...

Ете и тоа бидна, ја промовиравме својата Веб Страна

Дац ја промовираше, а Пиже ја презентираше нашата веб страна.  

Цигарет пауза!

Лесно е кога си имаш колега со запалка

Вештите Мајстори На Индустрискиот дизајн

Ви го претставуваме брендот два I три Водени од љубовта кон дрвото и металот, искусни, вешти и прецизни во заедничката визија пред се долгогодишни пријатели Иван Филиковиќ и Игор Мракужиќ, се кројат зад името на новиот хрватски бренд Два I Три Два | три се бави со производство на...

“Kајчето” на Сер Ричард Бренсон

Видео: Приватното острово на Сер Ричард Бренсон

Единствената Мана На Мобилните Телефони

Треба да напишат на задната страна од мобилниот од што е направен за да имаме што да читаме додека сме во WC кога немаме Wi-Fi.  - Усул