Светски патници избраа 10 најдобри хотели

TripAdvisor ја објави годишната листа на Traveler’s Choice. Најголемиот светски портал за патување TripAdvisor го пренесе резултатот на годишниот натпревар во кој патниците од целиот свет избираат најдобри хотели во неколку категории. Покрај 10. најдобри светски хотели, н...

Досега Невидени Портрети На Глумци

“Behind the Mask“ Keira Knightley Во лондонската галерија Somerset House се отвори изложбата “Behind the Mask“, резултат на соработката помеѓу  BAFTA и познатиот фотограф Andy Gotts Енди, кој веќе 23 години снима портрети на славните личности, во текот н...

Заштити ги своите очи – Дизел

Рекламна кампања на брендот Дизел (Diesel) за својата марка наочари за сонце “Sister Yes”. Под слоганот “Заштити ги своите очиi” (Protect your eyes) Dizel je izbacio seriju duhovitih štampanih oglasa koje potpisuje бразилската агенција Miami Ad...

RUSH (БРЗАЊЕ) – 2013

123 мин  -  Акција | Биографија | Драма  -  27 септември 2013 година (САД) Режија: Рон Хауард Сценарио: Питер Морган, Актерска екипа: Chris Hemsworth, Olivia Wilde Дали знаете дека? На Брул и Хемсфорт не им беше дозволено да возат вистински болиди на Формула 1, така ш...

Некогаш и Негде

Кај Мајка Ти и Татко Ти  

Градот урнисан

Пак ме боли Скопје. Пак ме боли на далечина и пак ќе го јаде тастатурава. Ах, да… и пак ќе кажете која си ти од Аризона да кажуваш како треба?! Ама погодете што?? Баш ми е гајле. Коментарите се исклучени, а вие можете да си пишете ама што ви душа сака по вашите ѕидо...